גביית פיצוי מביטוח עקב תאונה

שאלה:

לפני יותר מעט שנה עברתי תאונה תוך כדי רכיבה על אופניים חשמליות.
נסעתי על כביש ראשי ועברתי בין נתיב לנתיב כשהיה רמזור אדום, אך רכב שרצה להיצמד לרכב שלפניו לא ראה אותי ונכנס בי. לאופניים נגרמו נזק קל, ואני נחבלתי בראשי וברגליי.
הנהג ברוך ה' לא ברח והשאיר את פרטיו, ואני נשארתי עם חבלה עמוקה מאוד בפנים (התאונה קרתה בכ"ג חשוון ועד עכשיו יש סימן רציני ממנה).
דיברתי עם עורך דין שהתעסק בדיני. להבין איך עובדים העניינים עם חברת הביטוח והוא אמר לי שעל פי החוק לא משנה מי האשם בתאונה, הניזוק מקבל את הפיצוי מחברת ביטוח, והמזיק לא יצטרך לשלם יותר עקב כך.
השאלה היא האם כיוון שאני הוא זה שעברתי נתיב (אמנם הנהג פשע שלא הסתכל לצדדים) ואם כן כיוון שמצד חברת הביטוח זה בסדר אז אני יכול לקחת את הפיצויים או לא??
מקווה שהבהרתי את עצמי מספיק טוב. אין תאונה בלי אשמים אז כך כיוון שהוא דרס הוא יהיה חייב לשלם (ואני שב ומדגיש הוא לא מפסיד משום צורה, וגם חברת הביטוח מאשרת את התשלום ולהם זה לא אכפת מי המזיק אלא הם בתוך חברת ביטוח צריכים לשלם כל נזק שנגרם ע"י רכב המבוטח)
תודה רבה רבה רבה על האתר הנפלא הזה.

תשובה:

שלום וברכה,

ישנם שני סוגי ביטוחים. יש ביטוח על נזקי גוף. ויש ביטוח על נזקי ממון. בביטוח על נזקי גוף כל נהג חייב מצד החוק לבטח את עצמו על כל תאונה שהוא יעשה ויהיו נזקי גוף. בנזקי גוף לא מתייחסים כלל מי אשם בתאונה, בשונה בביטוח נזקי ממון שהם מנסים לברר מי אשם כדי לדעת האם לחייב את הצד השני. ולכן אין שום חשש שתגבה את הפיצוי מחברת ביטוח, כיון שהם התחייבו מראש שכל מי שיפגע מרכב פלוני גם ללא אשמתו, הם יפצו פיצוי מלא. ולכן מותר לך להגיש תביעה כדי לקבל פיצוי מלא.

בהצלחה.

הצטרף לדיון

תגובה 1

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל