כדור שלג בחיי הזוגיות – מה עושים?

שאלה:

שלום וברכה,
הנושא מאוד טעון.
עקב היותי בבידוד נאלצתי לדחות את הטבילה ב10 ימים.
אחכ טבלתי קיבלתי וסת אחרי 5 ימים… ואז שוב לספור7 ימים.
היום של הטבילה היה השיא של השיאים. כעסתי מאוד על בעלי אחרי שחזרתי מהמקווה. נזכרתי בדברים שמציפים אותי עליו. דווקא ביום זה.
ובעלי בלי חשק בכלל מובן לא קיממנו המצווה
יום אחרי מצב הרוח שלי די היה בסדר ובערב ציפיתי לקיום המצווה ואפילו רמזתי ובעלי ענה שאין לו חשק.. זה פגע בי כמו חץ. אמרתי לו את זה והוא אמר שהוא לא מסוגל בלי חשק
היום בבוקר הוא אמר לי בוקר טוב ושאל למה אנמ כועסת וכו.. אמרתי הכל בסדר. כשיצא לעיסוקיו אמר לי יטם טוב וכאילו בא לתת לי חיבוק ודחיתי אותו. שלא יגע בי.
אני לא מדברת איתו כרגע
והוא בטח יודע שזה מזה..
הרב סלעחה על האורך
בבקשה תעזור לי, בעצה טובה
תודה ואמן שהתשובה תגיע מהר!
שבת שלום

תשובה:

שלום וברכה

קראתי את שאלתך הכואבת, והיא ממש מזכירה לי את הקלסיקה של כדור השלג בזוגיות ואסביר.

בני זוג באים כל אחד עם רגשות אחרים, מצב רוח שונה, הרגלים שונים, וטבע האדם לראות תמיד בעצמו את הטוב ואת היפה ובבן זוגו את המעצבן וכו'… זה נתון. ממילא מה קורה, שכאשר נוצרת תקלה כזו, ננסה כרגע להכנס לראש של בעלך בליל הטבילה, לדעתי הוא היה מאוד מובך וגם פגוע, אחרי כל כך הרבה זמן וכו', זה היחס? כך מגיעים לזה? זה לא מגיע לו! הוא לא אשם בכך שנזכרת בחולשות שלו בדיוק עכשיו… הוא לא אשם בכלל שאת נזכרת בהן, גם את לא היית שמחה שהוא יזכר בשלך… אבל את שלך את לא זוכרת… המצופה היה, שכאשר קמת בבוקר במצב רח סביר יותר, היית מתעשתת, תופסת יוזמה ומפייסת! כי חד משמעי הערב הראשון זו לא אשמתו… אבל זה לא קרה, כי "מה אני אשמה שלא היה לי מצב רוח"? והוא הבליג והלך לדרכו, עד כדי כך שעוד היתה לך התחושה שהכל בסדר ואפשר להיות יחד בטוב ובנעימים… אבל הוא עוד היה טעון עד האוזניים, וכאן הכדור שלג מתחיל להתגלגל ולהתעצם, הוא מבחינתו לא מבין אותך בכלל, ואומר סליחה, אני לא יו יו, השתמש וזרוק! בבוקר הוא התעשת, וכמו גבר ניסה לפייס, אבל כאן, במקום לעצור את הכדור שלג, להבין שיש לך לפחות אשמה תורמת אם לא יותר, לא עשית את זה! דחית אותו! והכדור שלג המשיך להסתובב ולהתעצם ולגדול. וכאן מישהו חייב לקום ולעשות מעשה, לפייס לבקש סליחה לא להאשים רק להסביר, קחי אחריות, תסבירי שאת לא יודעת מה קרה לך זה היה משהו הורמונלי נפשי בידוד לא יודעת מה, אבל הייתי איומה [וזה לא משנה אם את חושבת אבל גם הוא היה זה.. ולמה הוא לא זה.. וסך הכל הרי הוא יש לו חולשה כזו… וכעסתי עליו בצדק כי…] כל זה שטויות! תהיי את האשה הנבונה והחכמה, הוא כבר ניסה פעם אחת ופעמיים, עכשיו את, הפעילי את כל החום הנשי, תראי לו אהבה, תבקשי סליחה, תכיני לו משהו טעים, חיבוק שוקולד לא חשוב מה, ותשברי את זה לגמרי אבל לגמרי.  ומכאן ולהבא חייב להיות כלל, כדי למנוע כזה כדור שלג טפשי, לעולם לא הולכים לישון בלי להתפייס אין כזה דבר לישון מתוך מריבה, זה יכול לצאת מכלל שליטה.

בהצלחה רבה ושבת שלום ומבורך.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל