צניעות ויופי ביהדות

שאלה:

שלום, זאת לא ממש שאלה הלכתית אלא יותר התייעצות.
אני נשואה כבר 10 שנים ויש לי ברוך ה שלושה יילדים.
שומרים שבת וטהרת המשפחה ברוך ה! הבעיה שלי הגדולה זה העניין של הצניעות במיוחד הגרביונים והפאה וכשאני אומרת בעיה אני ממש מתכוונת לכך.
(בעלי מסורתי ולא אכפת איך אתלבש)
המראה הזה עושה לי ממש ממש רע עד כדי דיכאון וחוסר חשק לצאת מהבית!
הגרביונים מפריעים לי נורא (עוקצים ועושים לי הרגשה לא נעימה בגוף בלשון המעטה) אז אני מחפשת כל הזמן חצאיות ושמלות ארוכות כדי שלא אצטרף לשים אותם וכתוצאה מכך זה עושה לי מראה מבוגר וגם בעלי אומר לי שאני נראת לא טוב ככה… הפאה והכיסוי ראש נותנים לי הרגשה מציקה ונותנים לי מראה מבוגר ואני רק בת 31 לא מרגישה איתם שום קדושה..אני פשוט רוצה לחזור לעצמי, מרגישה שאני בתחפושת ולא יפה..אני ממשיכה להתלבש ככה כי אני מפחדת מ ה' אני לא עושה את זה מאהבה אלא רק מפחד במיוחד על היילדים! בעלי גם לא אוהב את המראה הזה אז אני פשוט אובדת עצות! ה' לא מעדיף אישה שמחה ושטוב לה עם עצמה?
אומרים שצניעות מביאה שלום בית ואני מרגישה בדיוק הפוך.
איך אני ממשיכה מכאן?
תודה על הזמן שלכם והרבה בריאות לכולם

תשובה:

שלום וברכה

אם לא טוב לך עם הפאה יש כיסויי ראש יפים ועדכניים אחרים, יש הרבה מרחב ליופי גם כששומרים על צניעות כהלכה. גם בנושא הגרביים תתיעצי עם אשה חרדית יראת שמים, יש כל מיני סוגים ואני משוכנע שניתן להראות יפה מאוד. נכון הדבר שחשוב להראות טוב וזה עושה הרגשה טובה, גם נכון שצריך וטוב לעשות את רצון ה' באהבה ובשמחה ולא מתוך פחד, אבל חלילה לוותר על עשיית רצונו, שהרי זו תכלית קיומנו….

בהצלחה רבה!

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל