תרומות – לחץ כאן

גילוח שיער בית השחי לגבר

שלום,
שיער בית השחי שלי כנראה גורם להזעת יתר או לחלופין לאגירת הזיעה באיזור, מה שגורם בנוסף להרגשה הלא נעימה גם לכתמים על החולצה.
אני איסטניסט וזה ממש לא נעים לי. האם מותר לי לגלח את השיער שבבית השחי? במידה וכן, איך מותר?
תודה רבה.

תשובה:

שלום רב

אם המטרה היא מניעת ריח רע ולא נוי אתה יכול לגלח, גילוח למטרת נוי הוא שאסור משום לא ילבש, אולם לדעתי זה לא הפתרון, יש לרחוץ כל יום היטב עם סבון ולהשתמש בדאודורנט איכותי.

בהצלחה

מקורות:

באופן כללי מותר לכל אדם לגלח שערות הידיים והרגליים על ידי מספרים כעין תער. וכפי שמבואר ברבינו יונה באגרת התשובה סימן ל"ו וכן פסק השו"ע יו"ד סימן קפ"ב סעיף א', אבל על ידי תער אסור משום איסור לא ילבש גבר שמלת אשה. אמנם במקום צער התירו לגלח אפילו בתער. וכפי שמבואר במרדכי [שבת פ"ד סימן שכ"ז] שכתב שבני אדם שיש להם הרבה שער בידיים וכדומה ומתביישים בכך, מותר להם לגלח בתער, משום שאין לך צער יותר מבושה, וכ"כ היש"ש ביבמות [פי"ב סימן י"ז].

ובעניין שערות של בית השחי ובית הערווה אסור לכל אדם לגלחם אפילו במספרים כעין תער, משום איסור לא ילבש גבר שמלת אשה. וכפי שמבואר בשו"ע [שם] אמנם במקום צער מותר וכפי שכתב הב"י בשם הרשב"א שבמקום צער ובמקום רפואה, מותר לגלח, ועיין בשו"ע בסעיף ד' ובסעיף ב', שמבואר שם שבמקום צער ולצורך רפואה מותר לגלח.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל