הסרת כישופים על ידי "מקובלים"

שאלה:

שלום, קראתי שהמרכז לקבלה ודיינות "ע עובדיה" עורך הסרת כישופים ועין הרע ותיקונים שונים. מהי עמדתכם בנושא? האם מומלץ לי לעבור טיפול לביטול כישופים אצלם או אצל מקובלים אחרים (אובחנתי שיש עליי כישוף שחוסם אותי)? או לחיות עם הגזרות והדינים ולקבל אותם כהשגחה פרטית? תודה ושבוע טוב.

תשובה:

דעתנו שהנושא הזה הוא הנושא שהכי מרגיז אותי בעולם… אנשים רוצים להתפרנס מקשיים של יהודים תמימים, זו נוכלות מעוררת גועל. מי שאמר לך שיש עליך כישוף אינו "מאבחן" אלא "נוכל"! תתרחק מאנשים כאלו. אין עליך שום כישופים ושום שטויות, תעבוד את ה' ותקיים מצוותיו באהבה ובשמחה ותדע רק טוב. הולכים לקבל ברכות רק מרבנים שידועים ומקובלים כתלמידי חכמים בתורת הנגלה, בגמרא ובהלכה ותלמידי חכמים מעידים עליהם שהם חכמי אמת, ולא אנשים שמבקשים כסף על ברכות גם לא "תרומה לישיבה" או "פדיון נפש", מי שמתנה ברכה במתן כסף או מבקש כסף עבור הברכה והתיקון, יש לברוח ממנו. אם תרצה לומר משהו לעין הרע, יש נוסח נאה מהחיד"א לאומרו במוצאי שבת, מעבר לכך כלום.

 “נֶגַע צָרַעַת, כִּי תִהְיֶה בְּאָדָם; וְהוּבָא, אֶל-הַכֹּהֵן.

נַחְנוּ נַעֲבֹר חֲלוּצִים לִפְנֵי יְהוָה, אֶרֶץ כְּנָעַן; וְאִתָּנוּ אֲחֻזַּת נַחֲלָתֵנוּ, מֵעֵבֶר לַיַּרְדֵּן.
נָבִיא מִקִּרְבְּךָ מֵאַחֶיךָ כָּמֹנִי, יָקִים לְךָ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ:  אֵלָיו, תִּשְׁמָעוּן.
נָהָר פְלָגָיו, יְשַׂמְּחוּ עִיר-אֱלֹהִים;  קְדֹשׁ, מִשְׁכְּנֵי עֶלְיוֹן.
נָחִיתָ כַצֹּאן עַמֶּךָ  בְּיַד מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן.
נֶגֶד אֲבוֹתָם, עָשָׂה פֶלֶא;  בְּאֶרֶץ מִצְרַיִם שְׂדֵה-צֹעַן.
נַפְתִּי מִשְׁכָּבִי  מֹר אֲהָלִים, וְקִנָּמוֹן.
נֵר יְהוָה, נִשְׁמַת אָדָם;  חֹפֵשׂ, כָּל-חַדְרֵי-בָטֶן.
נֹפֶת תִּטֹּפְנָה שִׂפְתוֹתַיִךְ, כַּלָּה; דְּבַשׁ וְחָלָב תַּחַת לְשׁוֹנֵךְ, וְרֵיחַ שַׂלְמֹתַיִךְ כְּרֵיחַ לְבָנוֹן.

נֻדוּ מִתּוֹךְ בָּבֶל, וּמֵאֶרֶץ כַּשְׂדִּים יצאו (צֵאוּ); וִהְיוּ, כְּעַתּוּדִים לִפְנֵי-צֹאן.

נֹשְׁקֵי קֶשֶׁת, מַיְמִינִים וּמַשְׂמִאלִים בָּאֲבָנִים, וּבַחִצִּים, בַּקָּשֶׁת מֵאֲחֵי שָׁאוּל, מִבִּנְיָמִן.
רבונו של עולם , הצל את עמך בית ישראל מכל מיני כשפים ומכל מיני עין הרע. וכשם שפרשת כנפיך על אבותינו שבמדבר, שלא שלטה עליהם עינא בישא דבלעם, כן תפרוש עלינו ברחמיך הרבים להיותנו מכוסים במכסה ובהנהגה בשמותיך הקדושים מכל עינא בישא”.

הצטרף לדיון

8 תגובות

  1. מה שמעניין אותי זה שאותי ה"מרכז לקבלה רבנות ודיינות (ששמו של המר"ן עובדיה יוסף מופיע בשמו)" נראה כמוסד שהוא מוכר ומקובל ע"י רבנים רבים, זאת אומרת שהוא קיבל "הכשר", כיצד הוא מעניק שירות כזה ליהודים? הנפשות הפועלות במקום נראות "יראי שמיים".

  2. אינני מכיר ואינני רוצה להביע דעה על דבר שאני לא מכיר, אינני יודע מכח מה אתה חושב שיש הסכמה והמלצות לא מצאתי שום דבר באתר שלהם חוץ מתמונות… שוב, אינני מביע דעה ספציפית רק הסברתי את העקרון, כל מי שמדבר היום על כישופים ומוכר קמיעות וכדומה [מה שכתבו ללא תשלום כמובן אינו כולל רכישת ציוד…], משתמש בחרדות של אנשים לצורכי פרנסתו, ובעיני זה דבר פסול לחלוטין, אין היום כישופים חד משמעי ולא צריך לחשוש מכלום, ומי שיש לו קשיים הדרך שלו לקבל ישועות להרבות תפילות לה' יתברך ולהתחזק במצוות. לא קמיע ולא סגולות, תפילות ותפילות, יש לנו אבא גדול בשמים. שוב אינני מביע דעה על האתר הספציפי, רק הדרכה להבא, זה יש לאדם כובע וחליפה וכיפה זה לא המבדק לגדולות בתורה ויראת שמים, רק שיהיה תלמיד חכם בגמרא ובהלכה ירא שמים ובעל מידות טובות, ומקובל ככזה על תלמידי חכמים מביני דבר.

  3. אני גר בדימונה, כך שאזור הנגב נגיש. אך אוכל להרחיק גם למקומות אחרים בשביל לקבל ברכה. איך קבלת ברכה מרב מתנהלת, האם קובעים ביקור?

  4. למיטב ידיעתי יש בדימונה כולל גדול של הרב אורי יצחקי שהוא יהודי תלמיד חכם עצום וצדיק, אין צורך לקבוע פגישה רק לדעת מתי הוא נמצא בבית המדרש. כמו כן יש בנתיבות ישיבה חשובה – ישיבת הנגב, יש שם משגיח צדיק גדול בשם הרב שירקין, כדאי לברר מתי הוא נמצא, וכן רב הקהילה שם שמו הרב שמואל מונטג, תלמיד חכם גדול שניתן לקבל ממנו ברכה, פשוט להתקשר הביתה ולשאול מתי אפשר לבוא. באופקים יש את רב הקהילה הרב פינקוס שהוא תלמיד חכם בן תלמיד חכם, ויש שם את הרב טשזנר רב מורה הוראה עשרות שנים ומחבר ספרי הלכה רבים. בהצלחה רבה מאוד.

  5. רציתי להגיד לשואל ולרבנים המשיבים החשובים שליט"א שנכוויתי מ"מקובלים" (סליחה – מקבלים) שניצלו את מצוקתי וג(נ)בו ממני כספים ($200 דמי ביקור + "משהו לגבאי" + מה שהרב יגיד – והוא אכן אמר. רק תוסיף סכום זעום של עוד כמה מאות דולרים נוספים ונדליק עשרות נרות בעבורך וגם נעשה לך תיקון-נפש מס' פעמים. בנתיים אני מחכה לתוצאות. מס' חודשים כנראה שאני עדיין לא "מתוקן")

  6. עשית שיעורי בית… יחסית יצאתי בזול מהנוכלים האלו… אינני יודע מה עוד לעשות כדי לשכנע אנשים ללכת רק ליהודים צדיקים תלמידי חכמים…

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל