לתרומות לחץ כאן

מכירת טלפון נייד שאינו כשר

בס"ד
שלום כבוד הרב,ברשותך אבקש לשאול:
אני מבינה היטב מדוע דעת תורה היא נגד סמרטפונים ("טלפון חכם") שכן זה מחשב עם אינטרנט לכל דבר. אני מאוד רוצה לרכוש נייד כשר ללא אינטרנט,שאלתי היא כזו:
ניגשתי לבעל החנות והוא ציין בפניי את עלות המכשיר שהיא גבוהה בעבורי,אך אמר כי הוא מוכן לתת לי מכשיר חדש בחינם אם אמסור לידו את המכשיר שברשותי (נייד אסור) בעבור בנו. אמרתי שאני ישאל רב ויחזור אליו. כבוד הרב,האם יש התר לדבר הזה כשזה ברור שהוא מוסר את הנייד לבנו הנער? והאם מותר למסור אותו לאם שרוצה לתת אותו לבנה בעבור משחקים בלבד?
אני יעשה מה שהרב יורה לי.
תודה רבה ומחילה על הטירחה.

תשובה:

שלום רב

מעיקר הדין אין איסור למכור מכשיר זה לאותו בעל חנות, כיון שהוא יכול להשתמש בו באופן המותר, עם אינטרנט חסום, וכדומה, ואף שאת יודעת שלא יעשה זאת, אין בכך כדי לאסור עליך את המכירה. אולם, יש לחשוש קצת בענין זה לחילול ה' שהוא רואה שבעצם פסק זה של גדולי הדורות שלא להשתמש במכשיר כזה אפילו לצורך מותר אינו חשוב בעיניך די הצורך, ולכן ראוי לעשות אחרת אם אפשר, לעשות טרייד אין ולמכור את המכשיר חזרה לחברה שהיא תעשה עם זה כראות עיניה. באופן זה, גם אין לך קשר ישיר עם לקוחות, וגם אין חשש חילול ה', אלא להיפך, את מקדשת שמו יתברך בכך שאת ניגשת אליהם ומחזירה מכשיר משוכלל כדי לקחת משהו הפחות ממנו בערכו כדי לשמור את עיניך ומחשבותיך בטהרתן.

כה לחי!

ברכותינו שתמשיכי לעשות רק טוב!

הצטרף לדיון

תגובה 1

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל