גלישה ברשת אלחוטית על חשבון אחר

האם מותר להשתמש באינטרנט אלחוטי שלמעשה "גונב" אינטרנט מהשכנים, כי לי אין שום חיבור לאינטרנט.

תשובה:

פתיחת דפים רגילים או הורדות קבצים באקראי בגודל של עד כעשר מ"ב מותר, וממידת חסידות עדיף להחמיר.

מקורות:

בשו"ע חו"מ סי' שנט סעיף א נפסק שמותר ליטול קיסם לחצוץ בו שיניו, כיון שדבר כזה לא איכפת לבעלים, והירושלמי אוסר ממידת חסידות, והטעם הוא שאם כולם יקחו רק קיסם לא יישאר לבעלים כלום. ברשת אלחוטית ההפרעה אם אחד מתחבר בשימוש רגיל היא מזערית וכמעט לא מצוי שהבעלים ירגישו בכך. גם יש לצרף שאם הבעלים היו מקפידים מסתמא היו נועלים את הרשת עם קוד, כפי שהרוב עושים. גם ייתכן שאין איסור שימוש אלחוטי כשאדם עושה בתוך שלו. אבל ממידת חסידות נראה שאין בכל הסברות האלו בכדי להתיר לגמרי.

הצטרף לדיון

3 תגובות

  1. לכאורה יש מקום לחלק בין גדר שהקיסם לא חוזר אליה, לבין רשת אלחוטית שלא סביר שכולם ישתמשו בבת אחת, ואם משתמש גם אחר זה לאחר שהחזרתי את הקיסם (התנתקתי), וא"כ לכאורה אף ממידת חסידות אין כאן.
    מה שאולי כן יש לדון זה מצד החברה נותנת השירות, שמכיון שלכאורה הם לא מוכנים שיעשה שימוש לכל מאן דבעי בשרותים שלהם, אולי יש לדון כאן לאיסור, וצ"ע.

  2. החברה לא מגבילה כיון שהיא מאפשרת לכל מנוי לחבר כל כמות מחשבים שהוא רוצה. השאלה שהרב חנוך מעורר היא אם אחד שמתחבר ללא רשות מפורשת של המנוי, יכול גם להיכלל בין המחשבים שהחברה נותנת שירות תמורת הכסף שהמנוי משלם, או שרק מי שמתחבר ברשות המנוי נכלל ולא מי שמשתמש ע"פ היתר שאינו צריך רשות כיון שאינו מזיק.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל