דחיית טבילה בגלל מריבה

רבני בית ההוראה
ט"ז אלול ה'תשע"ט

שאלה:

אני אמורה לטבול ביום רביעי בעז”ה, אבל רבתי עם בעלי ובכללי קשה לי מאד ההכנות לטבילה יותר מכל אישה אחרת, אבל עכשיו בפרט, במצב הזה, אני מרגישה שמבחינה רגשית, אין סיכוי שאני עושה את ההכנות האילו. זה פשוט לא מגיע לו. אני יכולה לדחות את הטבילה?

תשובה:

אני לא מאמין למשמע אוזני ולמקרא עיני… ואני לא מדבר על הרעיון למנוע את הטבילה, שזה הקצנה מאוד חמורה של מריבה ואסור לבני זוג להגיע לשם בשום אופן, חייבים להתפייס בכל מחיר… אני מדבר על משהו אחר, שאם תדעי אותו, הוא יציל את הקשר ביניכם! לעולם, אבל לעולם לא הולכים לישון מתוך מריבה! גם אם היה מריבה היום, לא הולכים לישון עד שמתפייסים, מדברים על הדברים שופכים הכל, והכל במטרה לפייס ולהתקרב, מתוך ידיעה שבני זוג נועדו לחיות יחד באהבה ובשלום, ובכל מצב יש להתפייס. כאשר לא מתפייסים בזמן, המריבה היא כמו כדור שלג, זה מתעצם וגדל ומתפתח למימדים מפלצתיים חסרי כל פרופורציה וחבל. 

היום יום שני וכל כך ברור לך שלא מתפייסים עד יום רביעי??? הערב לא הולכים לישון שיעלה עמוד השחר, אבל אין לישון בלי להתפייס ולגשר… למען האמת אני גם לא רגיל לענות בשעות אלו על שאלות, אבל לא יכולתי עם המחשבה שאתם מתכוונים להניח לזה כך…

בשורות טובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *