לקבל החזר מס עבור תרומות

שאלה:

שלום כבוד הרב! האם מותר לפי דין תורה לקבל החזר כסף על תרומות שתרמתי? "זיכוי ממס הכנסה בשל תרומה (סעיף 46)"? תודה רבה

תשובה:

שלום וברכה,

אין שום חשש של איסור לקבל החזר מס עבור תרומות שתרמת. ההחזר הוא ממס שאתה משלם – מפחיתים לך במס בצורה חוקית.

בהצלחה, ושתזכה להרבות בצדקות. 

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. תודה רבה!
    והאם מותר להשתמש בכסף זה לצורך אישי [בגדים/אוכל וכו'] או שצריך גם את הכסף הזה להשתמש לצרכי צדקה? או צריך לקנות ספרי קודש?
    והאם זה מוריד מערך המצווה של הצדקה אם קיבלתי החזר?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל