נצרות – האם היא עבודה זרה?

רבני בית ההוראה
כ"ה שבט ה'תשע"ח

שאלה:

מה הבעיה בנוצרים? הם עובדים את ה’ בדרך משלהם זה לא עבודה זרה

תשובה:

שלום רב

יש שרצו ללמוד מדברי הרמ”א באו”ח סו”ס קנו שאין איסור לבני נוח בעבודה זרה בשיתוף, כלומר כאשר הם מאמינים שיש אלוקים אלא שמשתפים איתו כח אחר כמו יש”ו ימ”ש שלדעת יש בו אלוקות עפרא לפומייהו [דבר שליהודי הוא ודאי עבודה זרה לכל דבר], אולם כבר הכריעו הפוסקים שדברי הרמ”א נאמרו רק לגבי שבועה, שאם נשבע באופן זה נחשב הדבר כשבועה בשם ה’, אבל בלי ספק גם לגוי יש בזה איסור גמור של עבודה זרה, ראה פתחי תשובה יו”ד סי’ קמז בשם הנודע ביהודה מעיל צדקה ועוד פוסקים.

4 תגובות

  אבישג:

  אבל גם אנחנו משתפים-את משה רבנו.

  רבני בית ההוראה:

  חלילה וחס, משה רבינו הוא נביא, לא אלוקות!!! לפעמים נראה לי שאמירת משפטים מקוממים עושה לך ריגוש נעים של הרפתקה, זה בסדר, אבל הזהרי שזה לא יגלוש למשפטים שבעיקרי אמונה!

  אבישג:

  הוא עלה לשמים וכתוב גם שלא קם כמשה-הוא נביא לא התכוונתי שהוא ה’. למשל אצל המוסלמים יש להם את מוחמד שבו הם מאמינים שה’ נגלה אליו. זה מקביל. המוסלמים הם גם מאמינים בה’? הנהג שאני נוסעת איתו הוא כל הזמן אומר לי שכולנו בני אדם וזה לא משנה ערבי הוא יהודי כולנו אלוה-ים ברא והוא כל הזמן מזכיר את ה’

  רבני בית ההוראה:

  המוסלמים אכן אינם עובדי עבודה זרה, כיון שמוחמד מבחינתם הוא נביא, כמו אצל היהודים [כמובן אנחנו יודעים את האמת שמוחמד היה חולה אפילפסיה], אבל הנוצרים תופסים את ישו אחרת לגמרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *